NA SŁOWO
wydarzenie nie z tego świata
Hala Orbita, Wrocław – 23 lutego 2019 r.,  

3000 młodych,
300 wolontariuszy,
1 Słowo

i jedna dziewczyna, która nie bała się na nie odpowiedzieć.
Chcemy się spotkać: ze sobą nawzajem, ze Słowem Bożym i z Maryją.
Dlaczego z nią?
Bo, kiedy podejmowała najważniejszą decyzję w życiu, była bardzo młodą dziewczyną i umiała już uważnie słuchać. Będziemy się od niej uczyć odwagi i wrażliwości na natchnienia Ducha Świętego. Tak jak Ona chcemy doświadczyć przygody spotkania z żywym Bogiem.

Zapraszamy na spotkanie wszystkich młodych naszej diecezji.
Przyjedźcie ze swoimi księżmi, siostrami zakonnymi, katechetami, liderami grup lub zgłoście się sami. To spotkanie ma sens i pomoże Ci go odkryć.

ZGŁOSZENIE UDZIAŁU W SPOTKANIU
Zapisy od listopada 2018 przez formularz zgłoszeniowy.

WOLONTARIAT
Zostań wolontariuszem spotkania młodych “Na Słowo”.
Już teraz możesz współtworzyć  wydarzenie, które 23 lutego 2019 r. w Hali Orbita zgromadzi 3 tysiące młodych ludzi z naszej diecezji.
Jeśli chcesz się włączyć w przygotowania – wypełnij formularz.

Zapraszamy do zespołów: media, promocja, przygotowania duchowe, animatorzy.

Media – drużyna ludzi, którzy piszą, tworzą grafikę, kręcą filmiki, prowadzą audycje.
Promocja – ekipa, która dociera z osobistą informacją do szkół, grup młodzieżowych, parafii.
Przygotowania duchowe – grupa ludzi, którzy nie boją się duchowego wysiłku i zapraszają do niego innych.
Animatorzy – w czasie spotkania w Hali Orbita otaczają opieką uczestników wydarzenia, prowadzą spotkania w małych grupach, przygotowują się do tej roli, biorąc udział w warsztatach dla animatorów (integracja grupy, komunikacja, duchowa treść spotkania): 22.11, 10.01, 12.02.

PRZYGOTOWANIA DUCHOWE
Ponoć można wejść na Giewont w klapkach, ale dużo wygodniej jest w górskich butach. My przed spotkaniem “Na Słowo” chcemy założyć górskie buty. Od listopada 2018 będziemy na naszej stronie publikować materiały, które pomogą nam w przygotowaniach duchowych do tego wydarzenia i Niedzieli Młodych. Już dziś wszystkich uczestników wydarzenia prosimy o modlitwę w intencji dobrych owoców spotkania!

Dla księży, sióstr, katechetów, liderów grup
Prosimy o wypełnienie zgłoszenia udziału, nawet jeśli nie jest znana jeszcze dokładna liczba uczestników. Można podać przewidywaną liczbę osób. Zgłoszenie jest dla nas wstępną deklaracją udziału i pozwoli nam lepiej przygotować się do wydarzenia.

Ostateczną liczbę uczestników musimy otrzymać do 31 stycznia 2019 r. W tym czasie będziemy kontaktować się osobami zgłaszającymi grupę, aby potwierdzić udział w spotkaniu i liczbę uczestników. Odpowiedzialni za grupę otrzymają od nas szczegółowe informacje dotyczące przebiegu spotkania.