Niedziela Palmowa to w wymiarze diecezjalnym kolejny Światowy Dzień Młodzieży. W archidiecezji wrocławskiej świętujemy ten dzień, spotykając się i modląc wspólnie na Ostrowie Tumskim. Bierzemy udział w procesji, w czasie której, oglądając inscenizację scen z Ewangelii, przygotowujemy się do wysłuchania Męki Pańskiej i udziału w Eucharystii. Po mszy świętej możemy zjeść wspólny posiłek, uczestniczyć w warsztatach, spotkać się z ciekawymi ludźmi.

Program:
14:30 – procesja [rozpoczęcie kościół NMP na Piasku; księża gromadzą się przed procesją w zakrystii; prosimy o zabranie alb]
15:00 – Eucharystia w katedrze
16:30 – poczęstunek
17:00 – warsztaty
18:00 – błogosławieństwo
 .

WARSZTATY [17:00-18:00]

Strefa Miłosierdzia [kościół Świętego Krzyża]

niedziela_mlodychNie bój się spotkać z Jezusem. On na Ciebie czeka. Szczególna okazja do odnowienia przyjaźni i pojednania się z Bogiem i z samym sobą.
W Strefie Miłosierdzia możesz doświadczyć Bożego miłosierdzia w spowiedzi, adoracji lub osobistej rozmowie.
Możesz przyjąć Jezusa jak Maryja – przypomni nam o tym obecność Monstrancji Fatimskiej. W modlitwie pomoże nam Wspólnota Przymierza Rodzin MAMRE.

 

Vocation cafe – każdy jest powołany  [aula PWT]
VCJako młodzi ludzie każdego dnia stoimy przed mniejszymi lub większymi wyborami. Jak ich dokonywać? Pomoże nam w tym biskup Jacek Kiciński oraz osoby, które już odkryły swoje powołanie.
Wspólnie poszukamy odpowiedzi na pytanie, co robić z naszymi talentami, aby znaleźć radość w życiu.
Przy herbacie i ciastku doświadczymy także różnorodności młodego Kościoła Wrocławskiego.

 

Warsztat języka migowego [sala 3, Centrum Duszpasterskie Archidiecezji Wrocławskiej, Katedralna 4]
Zaprasza Fundacja FONIS


4G9A8740-1024x683 Warsztaty Uwielbienia Pana Boga tańcem [sala bankietowa, Centrum Duszpasterskie Archidiecezji Wrocławskiej, Katedralna 4]
“Chwalcie Go bębnem i w tańcu, chwalcie Go na strunach i flecie!” (Ps 150,4). Jak wielbić Boga całym ciałem? Jak bezinteresownie modlić się całym sobą? Uwielbienie Boga tańcem – tu nie będzie siedzenia na kanapie. Warsztaty prowadzić będą Wawrzyny Plus.

 

etbEcclesia Tower Band [korytarz na parterze, Centrum Duszpasterskie Archidiecezji Wrocławskiej, Katedralna 4]
Po co mi wspólnota? Współpraca? A nie mogę sam? Aktywnie i bardzo praktycznie o tym, jak ważne jest współdziałanie. Zastanowimy się, jak budować wspólnotę i jak mocno potrzebujemy siebie wzajemnie. Warsztaty poprowadzi KSM Archidiecezji Wrocławskiej.

 

 

 

 

Studnia (1) Studnia – warsztaty poszukiwania głębi w kobiecości [sala 13, Centrum Duszpasterskie Archidiecezji Wrocławskiej, Katedralna 4]
Być kobietą, co to oznacza? W jaki sposób mogę odkrywać moje prawdziwe piękno, które ma źródło w pięknie Pana Boga? Warsztaty dla dziewczyn o poszukiwaniu i przeżywaniu kobiecości.

 

 

 

Bóg Jest Działa [sala przy auli PWT]
Pasje i wiara. To się nie wyklucza? To można połączyć? Jak tego dokonać? Rap i kapłaństwo, skoro to się udało, to chyba nic nie jest niemożliwe. Bo Bóg jest, działa. Warsztaty poprowadzą Ślęża – Góra Tabor Młodych wraz z księdzem Jakubem Bartczakiem

a