Tak, Oto Ja!

W każdą środę Wielkiego Postu staramy się zapoznać z rozważaniami papieża Franciszka z tegorocznych Światowych Dni Młodzieży w Panamie, przybliżając jednocześnie osobę jaką była Maryja.


10.04.2019r – V Tydzień Wielkiego Postu – Środa

10.04.2019r – V Tydzień Wielkiego Postu – Środa

«Jeżeli trwacie w nauce mojej, jesteście prawdziwie moimi uczniami i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli».

Jesteśmy powołani, abyśmy nie pozwolili na jego zamrożenie w sercu świata: gdziekolwiek się znajdziemy, niezależnie od tego, co będziemy czynili, będziemy mogli spojrzeć w górę i powiedzieć: „Panie, naucz mnie kochać tak, jak Ty nas umiłowałeś”

czytaj dalej
3.04.2019r – IV Tydzień Wielkiego Postu – Środa

3.04.2019r – IV Tydzień Wielkiego Postu – Środa

Nadchodzi bowiem godzina, kiedy wszyscy, co są w grobach, usłyszą głos Jego

Nieraz zachowujemy się jak mieszkańcy Nazaretu, wolimy Boga na odległość: miłego, dobrego, wspaniałomyślnego, ale odległego, takiego, który nie przeszkadza. Bowiem Bóg bliski i codzienny, przyjaciel i brat wymaga od nas, byśmy nauczyli się bliskości, codzienności, a przede wszystkim braterstwa.

czytaj dalej
27.03.2019r – III Tydzień Wielkiego Postu – Środa

27.03.2019r – III Tydzień Wielkiego Postu – Środa

W owym czasie przybliżali się do Jezusa wszyscy celnicy i grzesznicy, aby Go słuchać. Na to szemrali faryzeusze i uczeni w Piśmie

Bóg działa wtedy, kiedy człowiek pozwoli mu wejść do swojej codzienności. Od momentu spotkania z aniołem Maryja rozpoczyna nowy etap w swoim życiu. Oto dotarła do niej wiadomość o wybraniu przez Boga, i o tym, że jej syn ma zbawić świat. Mówiąc w tym dzisiejszym języku: „A teraz czeka ją wspaniałą kariera Matki Boga”. To mógłby być powód do zazdrości. Szokująca w tym kontekście wydaje się być odpowiedź Matki Bożej: „Oto Ja służebnica Pańska”.

czytaj dalej
20.03.2019r – II Tydzień Wielkiego Postu – Środa

20.03.2019r – II Tydzień Wielkiego Postu – Środa

Kto by między wami chciał stać się wielkim, niech będzie waszym sługą. A kto by chciał być pierwszy między wami, niech będzie niewolnikiem waszym.

Słowo Boże od samego początku szuka człowieka w którym stanie się Ciałem. Czyli w którym poprzez swoje życiowe wybory, podejmowane decyzje, czyny, sprawi, że to Słowo będzie widoczne.

czytaj dalej
13.03.2019r – I Tydzień Wielkiego Postu – Środa

13.03.2019r – I Tydzień Wielkiego Postu – Środa

Piotr rzekł do Jezusa: «Mistrzu, dobrze, że tu jesteśmy. Postawimy trzy namioty: jeden dla Ciebie, jeden dla Mojżesza i jeden dla Eliasza». Nie wiedział bowiem, co mówi.

Uczeń to nie tylko ten, który przybywa na dane miejsce, ale ten, który zaczyna zdecydowanie, który nie boi się podjąć ryzyka i wyruszyć w drogę. Jeżeli ktoś wyrusza w drogę, już jest uczniem. Jeśli stoisz w miejscu, przegrałeś. Trzeba zacząć iść, to jest największą radością ucznia.

czytaj dalej
6.03.2019r – Środa Popielcowa

6.03.2019r – Środa Popielcowa

Strzeżcie się, żebyście uczynków pobożnych nie wykonywali przed ludźmi

Wielki Post jest sakramentalnym znakiem nawrócenia. Wzywa on chrześcijan do intensywniejszego i konkretniejszego wcielania Tajemnicy Paschalnej w życie osobiste, rodzinne i społeczne, szczególnie poprzez post, modlitwę i jałmużnę.

czytaj dalej

Na Słowo 23.02.2019

Taizé – czym jest?

Kontakt


Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży Wrocław
ul. Katedralna 4
50-328 Wrocław
tel.: 71/327-11-09
mlodziez@archidiecezja.wroc.pl

Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży
ks. Zbigniew Kowal
tel.: 693299655

koordynator wolontariatu
Adriana Kwiatkowska
wolontariat@archidiecezja.wroc.pl