Mała, ale znana na cały świat wioska na południu Francji. Swoją popularność zawdzięcza niezwykłej wspólnocie ekumenicznej założonej przez br. Rogera Schütza w czasie II wojnie światowej. Dziś liczy ona ponad stu braci różnych odłamów chrześcijaństwa, którzy żyją, pracują i modlą się razem. Przez cały rok goszczą także tysiące młodych ludzi z całego świata, dając im możliwość odkrycia, pogłębienia wiary, wymiany doświadczeń, poznania innych kultur oraz realnego zaangażowania się w życie wspólnoty.

Modlitwa, która jest centralnym punktem życia we wspólnocie stała się również bardzo znana. Składają się na nią śpiewy, rozważanie Słowa Bożego oraz cisza – czas na indywidualną medytację.

My w każdy III poniedziałek miesiąca o godz. 19:00 również modlimy się śpiewami z Taizé. Później spotykamy się i rozmawiamy w małych grupach.

A co roku wyjeżdżamy na tydzień do wioski, zazwyczaj na początku wakacji. Oczywiście w tym roku również planujemy wyjazd. Szczegóły pojawią się w późniejszym czasie (bliżej wakacji).

Jeśli zastanawiacie się, czy wybrać się z nami to pod tym linkiem znajdziecie kilka świadectw z pobytu DDM-owiczów w wiosce, które mamy nadzieję przekonają Was, że warto: https://www.mlodzimlodym.wroclaw.pl/echa/.

A więcej o wspólnocie, jej historii, modlitwie, życiu w Taizé możecie przeczytać na stronie https://www.taize.fr/pl.